Wyruszam w moją podróż dookoła świata. Marzenia są piękne! ;)

W jednym z ostatnich postów zapowiedziałam Wam jedną magiczną rzecz, którą chcę zrobić jeszcze przed 20 urodzinami, mianowicie podróż dookoła świata!

Pewnie w tym momencie ktoś mógł pomyśleć, że zwariowałam, ale nie. Nic z tych rzeczy.
Dzisiaj wyjaśnię Wam o jaką podróż mi chodzi.

Uwielbiam podróżować, zwiedzać nowe miejsca, poznawać ludzi... ale to już chyba wiecie, chociażby po tematyce tego bloga. ;)
Jako, że na razie nie mam funduszu i czasu na tak długi i oczywiście kosztowny wyjazd, to postanowiłam odbyć taką podróż w trochę inny sposób- za pomocą.. POCZTÓWEK!
(je również uwielbiam! Odpowiednio wybrane mają w sobie magię, której nie mają same zdjęcia).
Także tym marzeniem chcę połączyć dwie moje pasje: podróże i zbieranie pocztówek.

Przejdźmy jednak do konkretów!
Jeśli nie mogę teraz zobaczyć realnie tych krajów o których marzę, to postaram się je „zobaczyć” przynajmniej na pocztówkach i w relacjach mieszkańców.
Wyznaczyłam sobie datę- od teraz do 5 września 2017 chciałabym zebrać możliwie jak najwięcej pocztówek przedstawiających najpiękniejsze zakątki różnych krajów, tym samym tworząc sobie taką „mapę” pocztówkowych miejsc, które będę się starała odwiedzać w miarę możliwości.

Na razie zaczęłam z wykorzystaniem Postcrossingu i życzliwości znajomych. Mam już ok. 20-30 krajów.Wiem, że to wciąż mało, ale kolejna pocztówka m.in. Z mojej wymarzonej Kuby jest już w drodze. Chciałabym je Wam na bieżąco tutaj pokazywać. Co Wy na to?

Czasu trochę jest, więc wydaje mi się, że uda mi się spełnić to marzenie w dosyć sporej części, bo zapewne całego świata mogę „nie zwiedzić”: Afryka, kraje ogarnięte wojną... no jest trochę tych przeszkód, jednak może uda mi się przynajmniej „odwiedzić” te, które są dla mnie najbardziej interesujące.

Jeśli macie również jakieś sposoby na otrzymanie pocztówek z miejsc w których ciężko jest to zrobić przez Postcrossing. Mam tu na myśli m.in. chociażby Grenlandię to proszę, podzielcie się ;)

Trzymajcie za mnie kciuki. Wiem jak trudno będzie to spełnić, ale jednak myślę, że warto spróbować. Niedługo w zakładce „POCZTÓWKI” dodam link do tego właśnie marzenia. ;)

Pozdrawiam, Viola :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 1001Podróży , Blogger