Szwajcaria: Berno- Gurten Park

            Stolica Szwajcarii niejednokrotnie mnie zachwycała i zdumiewała. 
Na każdym rogu kryje coś innego, wyjątkowego, z czym wcześniej się nie spotkałam. Jest to zdecydowanie wyjątkowe miasto- na dodatek tak blisko natury, więc celem mojej kolejnej wycieczki był Gurten Park!            Najprościej określając to miejsce- wielki park (łąka) na górze, wznoszącej się nad Bernem. ;)
Jako, że z domu do kolejki mieliśmy NIECAŁĄ MINUTĘ drogi, a było już dosyć późno, to postanowiliśmy w jedną stronę wyjechać wagonikiem, by móc na spokojnie nacieszyć się tamtym klimatem i jeszcze zdążyć zejść przed późną nocą.

            Plan jak najbardziej się udał! Co prawda pogoda nie rozpieszczała; robiło się ciemno, a niebo było zachmurzone i niestety nie udało się wypatrzyć nigdzie na horyzoncie Alp, jednak sam widok miasta był już niesamowity!

            Zdaje się dwa czy trzy dni wcześniej był tam jakiś międzynarodowy festiwal i scena wciąż była przyozdobiona narodowymi flagami- co zresztą uwielbiam. Miałam wtedy ogromną ochotę zabrać sobie którąś z tych flag do domu. Przecież i tak już by z nich nikt nie skorzystał!            Na samej górze jest także restauracja i inne atrakcje dla turystów- oczywiście odpowiednio drogie. Ja nie miałam ochoty na korzystanie z niczego takiego.
Wolałam pochodzić i poszukać czegoś mniej kosztownego!
Znalazłam!
Nieopodal tych głównych punktów parku pasło się.. Szkockie bydło wyżynne! (Agata, dziękuję za podpowiedź ;) )
Dalej spotkać można było także stada krów. Trochę komicznie to wyglądało, gdy te pasąc się na zboczach góry, zlewały się z widocznym w tle miastem! ;D            Nie mieliśmy tam już zbyt dużo czasu, ponieważ zrobiło się prawie całkiem ciemno, a musieliśmy przecież zejść na dół, tak więc po chwili lenistwa czas było ruszyć w drogę powrotną!


schodząc spotkaliśmy bardzo towarzyskiego kotka ;)

            Wycieczka jak najbardziej udana! Liczyłam, że uda się może zobaczyć te Alpy, ale jak nie przy tej to na pewno przy następnej okazji!

Fajnie miejsce. Bardzo blisko miasta, można odpocząć, zrobić sobie piknik czy wziąć udział w koncercie, a wszystko z opcją wspaniałych widoków.


Nic tylko pozazdrościć takich miejsc! ;)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 1001Podróży , Blogger