"NIEMIECKI-15 minut dziennie"- dla mnie najlepsza książka na początku nauki języka niemieckiego!            Pamiętam pierwszą lekcję niemieckiego w liceum. Można powiedzieć było to straszne! Przyszłam do klasy, gdzie wszyscy niemieckiego uczyli się już w gimnazjum, a część nawet w podstawówce- dla mnie było to pierwsze „spotkanie” z tym językiem, dodatkowo oczywiście materiał realizowaliśmy jako kontynuację nauki.

Każdy chyba może się domyślić, że nie było łatwo jakkolwiek nadążyć za tym, czego wymagano.

Prawdę mówiąc, gdybym miała wtedy wybór, to jako drugi język wzięłabym ponownie rosyjski, ale tym razem nie miałam takiej możliwości. Teraz wiem, że dla mnie wyszło to na plus!

            Przyznam szczerze, że na początku strasznie wojowałam i traktowałam ten przedmiot po macoszemu- nie koniecznie było mi z nim po drodze, jednak wszystko zmieniło się mniej więcej w połowie 1 klasy. Do nauki szkolnej doszły pewne sprawy osobiste, które strasznie zmotywowały mnie i wręcz „zmusiły” do przyswojenia tego języka… jak swojego!

            Zaczęłam uczyć się sama z przeróżnych książek, jednak pierwszą i najlepiej przeze mnie wspominaną jest:
 „NIEMIECKI- 15 minut dziennie”
Jest to naprawdę świetna książka, która w niesamowitym tempie uczy podstawowych zwrotów, które są naprawdę dobrą bazą pod dalszą naukę!

            Wymaga ona regularności w nauce i powtórkach, jednak zajmuje dosłownie kilk-kilkanaście minut dziennie, a przynosi oczekiwane efekty. Mniej więcej od połowy żadnego problemu nie sprawiało mi przerobienie 2 a nawet i 3 lekcji dziennie.            Dzięki przejrzystemu układowi i licznym ilustracjom nauka przychodzi znacznie szybciej, a i powtórki są tak fajnie skonstruowane, że szybko widzimy dzięki nim rezultaty.


„Podręcznik” kosztuje ok. 25zł, jednak jest go dosyć ciężko dostać w księgarniach czy empikach- najszybciej zamówić przez Internet.

            Osobiście polecam go każdemu bez zawahania! 
Nauczyłam się z nim bardzo wiele w bardzo krótkim czasie, a dziś szykuję się do matury z niemieckiego.
Szaleństwo? Być może! Jeśli jednak chcielibyście załapać podstawy tak niemieckiego jak innych języków polecam zacząć naukę właśnie z tym podręcznikiem!

Pozdrawiam ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 1001Podróży , Blogger