Kulinarna Środa "Jajecznica z pomidorami"

               Dziś chcemy podzielić się z Wami bardzo szybkim przepisem na śniadanie. Jajecznica gości na naszych stołach od zawsze, jednak my chcemy pokazać Wam naszą wersje ;)

Składniki:
- jajka
- pomidory
- ser żółty
-sól, pieprz

                Na sam początek zaczynamy od umycia i pokrojenia pomidorów w kostkę ( specjalnie nie podajemy ilości, każdy potrzebuje innej porcji, my zazwyczaj robimy z 2 pomidorów).

                Tak wcześniej przygotowane pomidory, wrzucamy na patelnie i tam je podsmażmy. Jest to również moment na użycie soli i pieprzu. Dobrze jest również zetrzeć sobie w tym czasie ser żółty na tarce, najlepiej na jak najmniejszych oczkach, żeby łatwo i szybko mógł się nam potem roztopić.                Gdy pomidory będą już idealnie podsmażane, dodajemy do nich jajka. Wszystko razem smażymy, żeby jajka się ścięły i osiągnęły taką konsystencje, jakiej pożądamy.

                Chwilę przed końcem smażenia posypujemy jajecznicę wcześniej już startym żółtym serem, tak żeby zakrył on całą patelnie. Przykrywamy pokrywką, i tak na mały ogniu smażymy wszystko jeszcze przez chwilkę, aby ser się roztopił.

                W ten oto sposób zrobiłyśmy jajecznice z pomidorami, zapiekaną serem. Smacznego! ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 1001Podróży , Blogger