Wisła Czarne- z wizytą u Prezydenta.

                Podczas naszego pierwszego wyjazdu na skoki do Wisły, postanowiłyśmy przy okazji również odwiedzić jakieś nowe miejsce. Tym razem wybór padł na.. rezydencję prezydenta!

                Tuż po zakończonym konkursie ruszyłyśmy w drogę. Dojechanie tam nie powinno sprawić nikomu żadnych problemów.
Jadąc ze skoczni w Wiśle Malince w kierunku centrum Wisłynatrafiamy na kierunkowskaz wskazujący drogę w lewo i prowadzący na Wisłę Czarne. Z tego miejsca do Rezydencji jest ok. 5km
                Jadąc przeciętnej jakości drogą mijamy po drodze tamę i zbiorniki wodne w których prowadzone są hodowle pstrągów.

                Następnym miejscem które warto odwiedzić, jest Zapora na Jeziorze Czerniańskim.
Jest to wyjątkowe miejsce.  Duża betonowa zapora obecnie jest atrakcją cieszącą się wśród turystów sporym zainteresowaniem.Obecnie ma ona wysokość 36 m, zbiornik ma powierzchnię prawie 40 ha, a jego pojemność wynosi 5,06 mln m3.W zbiorniku gromadzi się wodę pitną, więc nie można się w nim ani kąpać, ani uprawiać innych sportów wodnych, jednak została ona dobrze zagospodarowana na potrzeby turystyczne.


Na jej szczycie utworzono deptak, którym można spacerować podziwiając piękne górskie widoki. Korzystając ze spokoju okolicy, a także z innych uroków tego miejsca możemy dostrzec zza drzew potęgę prezydenckich posiadłości.                Ruszając w dalszą drogę przed nami był ostatni cel tego dnia. Rezydencja Prezydenta RP w Wiśle Czarnem.


Zamek modernistyczny, wzniesiony w latach 1929–1930 według projektu Adolfa Szyszko-Bohusza dla prezydenta RP Ignacego Mościckiego.

W latach 1931–1952 i od 2002 rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.                Zamek Górny, oprócz funkcji reprezentacyjnych i wypoczynkowych dla prezydenta RP, jest także udostępniany zwiedzającym (grupy do 20 osób, rezerwacja na co najmniej 7 dni wcześniej). 

Budowla robi ogromne wrażenie. Sam dojazd w to miejsce zapiera dech. Jedzie się dosyć stromą, wąską drogą pod górę, zakręt za zakrętem.

                Budowle są naprawdę ogromne. Kilka mogłoby się wydawać odrębnych budynków, lotnisko śmigłowca… 

Nawet bez wchodzenia do środka widać potęgę tego miejsca.

Miejsce ciekawe, warte odwiedzenia. 

wyjazd z dn. 24.07.2014r

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 1001Podróży , Blogger