Od roku mamy Mistrzostwo! DZIĘKUJEMY!

Dokładnie rok temu zakończyły się Brazylijski Mundial..

MAGIC SYSTEM - Magic In The Air
Magiczne Mistrzostwa Świata!

Dla wielu był to tylko kolejny turniej, gdzie nie ma polskiej reprezentacji (i mówmy sobie szczerze- większości to nie dziwiło).
Można pomyśleć „nie warto oglądać”, jednak nie my! Od początku wiedziałyśmy, że będziemy. Miałyśmy naszą drużynę. Tą która jest w naszym sercu tak całkowicie.
 Tak. To była reprezentacja Niemiec!
Kochamy ten kraj, więc taką samą miłością darzymy naszą drużynę i nie wyobrażałyśmy sobie żeby nie kibicować im z całych sił, szczególnie w tak ważnym turnieju!
O tym co nas łączy napiszemy w oddzielnym poście, jednak są dla nas bardzo bardzo ważni!

Lubimy oglądać mecze piłki nożnej, a to było coś naprawdę wyjątkowego.
Od dnia rozpoczęcia MŚ było w nich coś innego, odróżniającego je od tych poprzednich. Może to było coś w nas, może w turnieju, może brazylijskie klimaty, a może faktycznie był on wyjątkowy. Tego nie wiemy, ale na pewno zapamiętamy go do końca życia!

We Are One

Wystarczą pierwsze dzwięki by powróciły wszystkie wspomnienia!

Wyczekiwanie na pierwsze mecze- trwał jeszcze rok szkolny, sama końcówka. Najcięższy okres. Nie było łatwo połączyć naukę z meczami, ale dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych.
Był to nasz odpoczynek, po takich 90 min miałyśmy na nowo naładowane akumulatory.
Dawno nic nie przynosiło nam tyle emocji co tamte spotkania!
Portugalia, Ghana, USA… Szliśmy coraz dalej. Emocje stale rosły!

Do dziś mamy w głowie mecz właśnie z Ghaną, gdzie tyle zwrotów akcje jeszcze nie było, do końca szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną raz w drugą stronę, jednak końcówka należała do nas!
Klose wyrównał i mamy remis. Z nimi nigdy nudy nie ma ;).

Później emocji było jeszcze więcej. Z całego turnieju chyba właśnie podczas spotkania z Algierią przeżyłyśmy najwięcej zawałów!
Wiedziałyśmy, że idzie o być albo nie być, a było jak było…
Mecz bardzo emocjonujący, a i Algierczycy grali dobre spotkanie.
Ciężko było się uspokoić, ale tak. Wygraliśmy! Uffff!

Tak Niemcy dotarli do ćwierćfinału, gdzie pokonali Francję 1:0 i tak oto mieliśmy półfinał!
Przyszedł czas na Brazylię.. najtrudniejszy jak do tej pory rywal, gospodarz, z ambicjami na wygranie całego turnieju. Brazylia osłabiona, ale to wciąż wielka Brazylia.
Na tym etapie nie ma słabych drużyn, ale jak to się mówi „ściany pomagają gospodarzom”.  Nikt nie nastawiał się na łatwy mecz, wręcz przeciwnie.. Zapowiadała się walka do ostatniej minuty!
Perfekcyjny pokaz sił, talentu i umiejętności pozwolił wygrać ten mecz, druzgocąca przewagą 7:1. Sen? Ciężko uwierzyć ale nie ;p
Z każdą bramką otwierałyśmy coraz szerzej oczy, by upewnić się czy to przypadkiem nie powtórka bramki z przed minuty.
Nie! To nie były powtórki! Co chwila chciało się zakrzyknąć „Jeszcze jedną!”, a oni jak na zawołanie to spełniali!
Mecz ułożył się w całości po myśli naszego teamu i jego kibiców, takim sposobem byliśmy w finale!

Nadszedł dzień, na który czekaliśmy wszyscy.

13 lipca 2014r nie był dla nas łatwy.
Nerwy trzymały od samego rana, a stres rósł coraz bardziej z każdą godziną. Bycie na bieżąco z tym co działo się w Niemczech nie ułatwiało.
Wręcz przeciwnie!
Czas strasznie się dłużył, a do tego te porównywanie, analizowanie. Ehhh  chciałyśmy żeby już tylko wyszli na boisko i pokazali wszystko co najlepsze!

Mecz się w końcu zaczynał. Hymny, bojowe nastroje… pierwszy gwizdek oznaczający początek walki. Walki o Mistrzostwo!
Po drugiej stronie geniusz Messi z ekipą! Mecz na najwyższym poziomie! Gwiazdy klasy światowej.
Stadion Maracana w Rio de Janeiro wypełniony. Przyjechało również wielu naszych kibiców, a my całe podenerwowane siedziałyśmy przed telewizorami.
Mecz bardzo zacięty, nikt nie mógł trafić do bramki i stan ten nie zmienił się do końca podstawowego czasu gry. 90minut podstawowego czasu nie wystarczyło, przedstawienie trwało nadal…
Dogrywka… Ciśnienie ponad 200, obgryzione paznokcie, ledwo szło wysiedzieć w miejscu.
Robiło się coraz bardziej nerwowo..

Ta część meczu również powoli zmierzała ku końcowi, a bramek jak było tak nie ma.
Wizja karnych coraz bliżej.
Zmiana. Na boisku pojawił się Mario Götze który zmienił Miro Klose. Jak się okazało „złoty chłopiec”- to właśnie on chwilę później stał się bohaterem całych Niemiec… I nie tylko!

113 minuta, Niemcy atakują argentyńską bramkę, wślizg… JEST GOL! GOL NA WAGĘ MISTRZOSTWA ŚWIATA!!

Została jeszcze chwila, trzeba było się ponownie skoncentrować, utrzymać przewagę… Zostało niewiele…. I tak. Ostatni gwizdek! Mieliśmy złoto!
Wybuch radości, płacz, śpiewy, tańce… nawet nie pamiętamy co się z nami wtedy działo.
Oglądałyśmy wszystko co się dało, prawie całą noc świętowałyśmy, zresztą to trwało jeszcze znacznie dłużej!

Jakaż to była radość, łzy szczęścia, wielka euforia… To było jak sen, piękna bajka!
Internet oszalał! Niemieckie strony, gazety, telewizja i radio miały wtedy tylko jeden temat.
Ostatnie minuty meczu, wywiady z naszymi Mistrzami, radość wśród tłumów ludzi oglądających wspólnie ten finał- to było tematem nr. 1!

Emocje długo nie opadały, jednak gdy usłyszałyśmy kiedy mają wracać do kraju zrobiło się trochę smutniej… Wiedziałyśmy, że nie dotrzemy na wtedy do Berlina.

To trochę zabolało, jednak dalej była ta ogromna radość… MAMY MISTRZOSTWO!

Święto! Olbrzymie święto. Te emocje, nikt nie rozumiał dlaczego aż tak się cieszymy, ale to nie miało najmniejszego znaczenia.
To jest nasza drużyna. Nasza całym sercem i serce to wtedy było najszczęśliwsze!
Ciężko wraca się do normalności po aż tak wielkim wydarzeniu.
My nie chciałyśmy. Do dziś mamy w głowie tamte emocje, uczucia!
Lubimy wieczorem usiąść i obejrzeć sobie powtórkę, czy nawet powspominać przy okazji innego spotkania.
Mija rok, a my nadal nie przegapiłyśmy żadnego z ich meczy.

Radość dalej trwa, a patrząc w kalendarz właśnie nadszedł czas, gdy od roku mamy Mistrzostwo Świata. Mamy puchar! Złoto!