Zakopane- kosztorys wyjazdu+ kilka informacji praktycznych.

Cześć!
Zakopane wciąż tkwi w naszych głowach, tak bardzo tęskno do tamtego miejsca, jednak czas podsumować cały wyjazd...




Dzisiaj publikujemy cały koszt naszego wyjazdu oraz praktyczne informacje.

DOJAZD: (PKS Pszczyna: relacja Rybnik-Zakopane-Rybnik)

Żywiec (8:28) --> Zakopane (11:03)
Zakopane (13:55) --> Żywiec (16:38)

Przystanki:

  • ŻYWIEC- ul. Żeromskiego
  • ZAKOPANE- Dworzec PKP

 bilet studencki na tej trasie to koszt 24,30zł

                                        4x 24,30zł
_________________________________
  RAZEM:                    97,20zł

NOCLEG: (2 noce) 

Dom Gościnny "U Hanki"

Wynajęłyśmy 2osobowy pokój z prysznicem. Bardzo przytulny, z balkonem, pełne wyposażenie.
Jak najbardziej dla nawet więcej niż 2 osób.

Z okna cudowny widok na Giewont. Dom położony w bardzo spokojnej okolicy, można powiedzieć na obrzeżach miasta. Bez tego zgiełku, jednak bardzo blisko centrum! Idealne miejsce do wypoczynku.


Koszt to 40zł za noc od osoby.

                              4x40zł (100zł jako zaliczka)
__________________________________________
RAZEM:     160zł

PRZEJAZDY W ZAKOPANEM:


  • hotel-Gubałówka  Skibówki I - Targowica 2x 3zł (nam udało się dojechać za 5zł na 2 os.)
  • centrum- hotel 2x 3zł 
  • hotel- dworzec: Skibówki I --> Zakopane dworzec autobusowy 2x 3zł 
  • dworzec- skocznia- dworzec: Zakopane--> Rondo Czecha --> Zakopane  4x 3zł
Naprawdę bardzo przydatny rozkład jazdy busików KLIK!

  • wjazd na Gubałówkę dół-góra-dół. Bilet ulgowy. 2x 17zł (CENNIK oraz ROZKŁAD)


__________________________________________________
RAZEM:                  63 zł

DODATKOWE KOSZTY:

Oprócz zwiedzania i przejazdów w koszty doliczymy jeszcze 2 obiady.Raz było to w pizzerii, gdzie zostawiłyśmy 19zł, a następnego dnia wybrałyśmy się na pierogi ruskie. Padło na restaurację "Mini Szałas" na Krupówkach.
Za danie (po 8szt.) zapłaciłyśmy po 9,50zł. W tym przypadku naprawdę warto. Pierogi były przepyszne!

Do tego w hotelu 2 paczki gotowych krokietów z pieczarkami i serem ("Virtu Krokiety z serem i pieczarkami")
Polecamy taką formę posiłku. Szybko i wygodnie. W przypadku gdy nie ma się zbytnio dostępu do kuchni oraz gdy chcemy zaoszczędzić czasu na wyjeździe! Naprawdę smaczne i tanie. W sklepie ok. 5zł.
______________________
RAZEM:     48zł

Cały wyjazd kosztował nas zatem: ok. 368zł/2 osoby na 3dniowy pobyt. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 1001Podróży , Blogger